See English Version

سوالات متداول مریوط به ارسال مقاله

1-با توجه به بین المللی بودن کنفرانس، آیا حتما باید مقاله انگلیسی ارسال کنیم؟

خیرپژوهشگران می توانند مقالات خود را به زبان های فارسی یا انگلیسی آماده و ارسال نمایند

2-در صورت پذیرش مقالات بصورت سخنرانی، آیا حتما باید به محل کنگره سفر کنیم؟

توصیه می گردد که به منظور تبادل نظر و ارتقای علمی در صورت امکان در محل کنگره حضور داشته باشید و معمولا همه آژانس های هواپیمایی امکان رزرو هتل را برای روز کنگره دارند.  هدف کنگره بحث و تبادل نظر می باشد و نباید انگیزه شرکت کنندگان صرفا چاپ مقالات و دریافت گواهینامه باشد. امادر صورتیکه امکان حضور نداشته باشید، گواهینامه کنگره برای شما ارسال می گردد و نیازی به حضور حتمی نیست.

3- آیا برای افرادی که به صورت غیر حضوری ثبت نام کردند گواهینامه و پکیج کنگره دریافت می کنند؟

بله، به همه افرادی که به صورت غیر حضوری ثبت نام می کنند گواهینامه و پکیج کنگره به صورت رایگان پست می شود لارم به ذکر می باشد که هنگام ثبت نام حتما آدرس پستی را به طور کامل درج نمائید.

4- در قبال هزینه پرداختی چه مواردی به پژوهشگران تحویل می گردد؟ آیا تمام نویسندگان بایستی هزینه بپردازند؟

هزینه پرداختی شامل پذیرایی در روز کنگره، حضور در کنگره، بسته آموزشی کنگره شامل: کیف، CD مجموعه مقالات کنگره، گواهی پذیرش مقاله (درصورت وجود) و سایر موارد جنبی می‌باشد.

 به تمامی نویسندگان گواهینامه صادر می گردد.

5-در صورت شرکت در کنگره  یا پذیرش مقاله، نحوه پرداخت هزینه های ثبت نام چگونه است؟

برای پرداخت هزینه های شرکت در کنگره ابتدا بایستی خدماتی که می خواهید دریافت نمائید را مشخص کنید. برای این منظور پژوهشگران می بایست خدمت مورد نظر را در سامانه کاربران قسمت «خدمات» انتخاب نموده و سپس اقدام به پرداخت وجه به دو طریق زیر نمایند:

1- از طریق پرداخت اینترنتی از طریق درگاه الکترونیکی سامانه کاربران

6- آیا نویسندگان همکار گواهینامه دریافت می کنند ؟

بله! به تعداد نویسندگان گواهینامه مجزا صادر می گردد.

7- آیا قبل از ارسال مقاله هزینه ای پرداخت می گردد؟ هزینه های کنگره  به چه میزان است؟

خیر - پژوهشگران صرفاً پس از پذیرش مقاله آن ها (که از طریق ایمیل به اطلاع آن ها خواهد رسید) هزینه پرداخت خواهند نمود.

1-حضور در کنفرانس با ارائه مقاله

2- حضور در کنفرانس بدون ارائه مقاله

لیست هزینه ها و توضیحات مربوط به هر کدام از گروه های بالا در قسمت پنل کاربری پژوهشگران نشان داده شده است.

8-هر نویسنده مقاله مجاز به ارائه چند مقاله به این کنگره  می باشد؟

محدودیتی در ارائه مقاله توسط پژوهشگران نیست و  شرط پذیرش و چاپ مقاله نیز فقط منوط به پذیرش مقالات توسط کمیته علمی و پرداخت هزینه ثبت نام در کنگره می باشد.

9- روند پذیرش و چاپ مقاله چگونه می باشد؟

کلیه مقالات پذیرفته شده توسط کمیته علمی و داوران (ارائه شفاهی، پوستر، مجموعه مقالات)  پس از پرداخت هزینه ثبت نام به صورت خودکار در کتاب مجموعه مقالات و کتاب خلاصه مقالات به چاپ خواهد رسید.

1- پذیرش یا عدم پذیرش مقالات حداکثر  10 روز پس از ارسال آن مشخص می گردد.

2-پژوهشگران محترم در ابتدا، اصل و چکیده (FULL PAPER) مقاله خود رایکجا ارسال می نمایند.

3- پس از ارسال اصل مقاله وضعیت آن(پذیرش، پذیرش همراه با اصلاحات و یا عدم پذیرش) اعلام می گردد.

توجه: با توجه به حجم تعداد مقالات در روزهای پایانی ارسال مقاله و کلیه مقالات پس از پذیرش وارد  مجموعه مقالات و انجام سایر فرایندهای کنگره می گردند.

10-مقاله را از چه طریقی بایستی برای کنگره  ارسال نمود؟ ازطریق ایمیل یا سامانه کاربران؟ چگونه؟

برای ارسال مقاله قبل از هر کاری بایستی در سامانه کاربران سایت ثبت نام کنید.  به سایت کنگره بازگشته و وارد قسمت ورود در سامانه کاربران شوید و نام کاربری و رمز عبور خود را در آنجا وارد نمایید. پس از ورود به سامانه کاربران جهت ارسال مقاله از منو های موجود به منو ارسال مقاله جدید بروید و فایل چکیده مقاله و اصل مقاله را به صورت یکجا و دریک فایل با فرمت word در سایت درج نمائید.

ارسال مقاله ازطریق ایمیل انجام نمی پذیرد و  بدیهی است مقاله ارسالی از طریق ایمیل بررسی نمی گردد و فرآیند کار را با مشکل مواجه می سازد  ایمیل های کنفرانس صرفاً جهت پاسخ گوئی به نظرات، پیشنهادات، سؤالات، مشکلات و ... پژوهشگران در موارد خاص می باشد.

11-آیا مقالات مروری نیز مورد پذیرش واقع می شوند؟

بله،  مقالات علمی- مروری که درباره موضوعات جدید باشند و مطالب جدیدی در آنها آورده شود مورد پذیرش قرار می گیرند اما اولویت ارائه شفاهی با مقالات پژوهشی می باشد

12-زمان و نحوه چاپ مقالات درISI

امکان ارسال مقالات برای مجلات ISI فقط برای نویسندگانی میسر است که مقالات آنها توسط کنگره پذیرش شده باشد در واقع ، نویسندگان محترم ابتدا باید مقالات خود را برای کنگره ارسال نمائید و  سپس در صورت پذیرش مقالات می توانند اقدام به ثبت نام و ارسال آن به مجلات نمایند.  یادآوری می شود اسامی ژورنال ها ، نحوه ترجمه و ثبت نام و ارسال و چاپ مقالات در مجلات ، بعد از برگزاری از طریق وب سایت اطلاع رسانی می شود لازم به یاد آوری است کلیه ژورنال های اعلامی مورد تائید وزارت علوم می باشد و آخرین بلک لیست اعلامی بررسی شده است.